Dezynfekcja powierzchni metodami

OZONOWANIA

Ozon jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych. Działanie bakteriobójcze wykazuje w stężeniu ok. 13 µg/dm3. Działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru. Ozon jest gazem drażniącym, jednak posiada krótki czas półtrwania, około 30 minut tak więc po dwóch godzinach jest go tylko około 6% stężenia pierwotnego. Ozonowanie niszczy wszystkie alergeny łącznie z białkami moczu. Celowym działaniem jest ozonowanie lodówek, zamrażarek domowych. W okresie zbiorów grzybów, owoców i warzyw należy je poddawać ozonowaniu co znacznie przedłuża ich przydatność do spożycia. Niszczy się w ten sposób obecne na ich powierzchni bakterie i grzyby. Ozonowanie powietrza wskazane jest w domkach rekreacyjnych przed ich ponownym zasiedleniem. Często też ozonuje się odzież po jej długim magazynowaniu.

Metoda ozonowania polega na umieszczeniu w pomieszczeniu specjalnego urządzenia – generatora ozonu ustawionego na właściwą dla kubatury i czasu, dawkę ozonu. Można bezpiecznie korzystać z pomieszczeń już po 60 minutach od zakończenia procesu ozonowania. Ważne jest również to, że podczas ozonowania nie używamy żadnych środków chemicznych.

OPRYSKOWĄ

Metoda opryskowa – polega na rozpyleniu roztworu preparatu bezpośrednio na dezynfekowane powierzchnie. Do wykonania zabiegu służą opryskiwacze. Metoda ta przynosi bardzo szybkie efekty, jednak na możliwość ponownego korzystania z pomieszczenia trzeba poczekać minimum 12h od zakończenia oprysków.

Wykonanie usługi obejmuje dezynfekcję powierzchni dotykowych (podłogi, ściany, parapety, drzwi, klamki, włączniki światła, uchwyty, blaty, szyby wewnątrz itd.), sanitariatów, urządzeń i wyposażenia. Usługa jest wykonywana metodą ręczną przy wykorzystaniu środków chemicznych w płynie, ścierek i wiaderek lub za pomocą spryskiwacza.

ZAMGŁAWIANIA

Zamgławianie jest w chwili obecnej najskuteczniejszą formą dezynfekcji obiektów przemysłowych oraz najnowocześniejszą i najbardziej precyzyjną formą rozpylania środków dezynfekcyjnych. Usługa wykonywana jest nowoczesnymi wytwornicami aerozoli przystosowanymi do aplikacji preparatów rozpuszczanych w wodzie. Zabieg jest bezpieczny dla wszelkich sprzętów (komputery, monitory, meble, itp.) jak również dla pozostawionych dokumentów. Czas ponownego wejścia do zdezynfekowanego obiektu wynosi od 1 do kilku godzin od zakończenia usługi.